 |
Online |
Имаме 82 гости и 0 регистрирани потребителя онлайн.
Ти си анонимен посетител. Можеш да се регистрираш безплатно щракайки тук
|
|
|
|
Това е категория: HardwareСледващото ще се публикува в Новини след тази Категория.
Hardware: AMD с решителна стъпка към виртуалната реалност

Инициатива на AMD ще осигури възможно най-добрите изживявания във виртуалната реалност (VR) за разработчици и потребители с помощта на нови технологии и партньорства. Първият резултат от това начинание е LiquidVR – набор от иновационни технологии с фокус върху разработката на най-високо ниво на VR съдържание за хардуера на AMD. Платформата бе обявена по време на конференция за разработчици на игри в Сан Франсиско по-рано тази седмица.
Очакваният LiquidVR софтуерен комплект за разработчици (SDK) ще предложи технологии за преодоляване на трудностите при създаване на съдържание, съвместимостта и удобството. AMD вярва, че технологията ще изведе индустрията на едно ново стъпало в близко до реалността присъствие във всички VR игри, приложения и изживявания.
|
Hardware: HP Spectre x360 е хибрид с Quad HD сензорен дисплей

Паралелно с мобилния конгрес в Барселона, HP анонсира "най-премиум" компютъра си досега. Spectre x360 е хибрид между ноутбук и таблет, който е дебел само 15.9 мм и тежи малко под 1.5 кг. Устройството е изработено от алуминий може да се превръща в таблет с отваряне на приблизително 360 градуса.
|
Hardware: Умна гривна за 90 долара от Acer
Acer ни изненада приятно с едно от по-интересните wearable устройства, които сме виждали в последните няколко месеца. Liquid Leap+ е компактна спортна гривна с 1-инчов сензорен OLED дисплей, която струва само 90 долара.
|
Hardware: Intel разбули тайната около чиповете SoFIA

В навечерието на Световния мобилен конгрес в Барселона (MWC 2015) Intel повдигна завесата пред едночиповите решения SoFIA, плод на съвместната работа на процесорния гигант и Rockchip. Семейството SoFIA включва три чипа (SoC): SoFIA 3G, SoFIA 3G-R и SoFIA LTE, предназначени за използване в мобилни устройства. Всички те ще се произвеждат по 28-нанометров технологичен процес и ще имат двуядрен процесор, а SoFIA LTE – и версия с четириядрен CPU.
Базовото решение SoFIA 3G ще намери приложение в бюджетни смартфони с цена до $129. Чипът включва двуядрен процесор с тактова честота 1GHz и поддръжка на 64-битови изчисления, едноканален 32-разряден контролер на паметта, съвместим с LPDDR2-800MGz, и графичен блок (GPU) Mali-400 MP2.
|
Hardware: Philips отделя бизнеса с осветление в нова компания

Холандската технологична компания Royal Philips Electronics NV планира да отдели бизнеса си с осветителни тела в нова фирма и да пусне акциите й на борсата, предаде Блумбърг. Промяната ще стане факт към средата на настоящата година.
Този ход се разглежда като част от стратегия за концентриране на дейността на Philips в сектора на медицинското оборудване. През септември миналата година компанията обяви план за реструктуриране, в рамките на който ще бъдат обединени подразделенията за разработка, производство и продажби на медицинско оборудване и потребителска електроника.
|
Hardware: Компютрите на Lenovo съдържали адуер
Потребители на Lenovo се оплакаха в официалния форум на компанията, че новите й компютри съдържат рекламен софтуер (адуер), който се активира след началното стартиране.
Рекламният софтур Superfish е инсталиран на огромен брой лаптопи Lenovo, съобщи Thе Next Web. Приложението показва реклама от външни компании в резултатите от търсене в Google и в сайтове, без разрешението на потребителя.
|
Hardware: Qualcomm обяви четири нови процесора за среден клас мобилни устройства
Новите чипове Snapdragon 620, 618, 425 и 415 на Qualcomm ще дадат възможност на мобилните устройства от среден клас да имат функции и възможности, които преди това са били запазени за високия клас хардуер.
Първата обновена серия е Snapdragon 600, при която има значителен напредък в работата с 64-битови ARM А-72 процесори, както и с новия X8 LTE модем. Новите 620 и 618 чипове имат усъвършенствани функции, налични преди това в Snapdragon 800 чиповете. При Snapdragon 425 и 415 се въвеждат нови технологии при окта-ядрените процесори.
|
Hardware: Asus подготвя първата си дънна платка с USB 3.1
Asus ще пусне този месец първата си дънна платка с портове USB 3.1, съобщи digitimes.com. Новата спецификация на интерфейса беше завършена още през август 2013 г., но досега дъната с USB 3.1 се рядко явление – такива например са платките Biostar Gaming Z97X и Z97W.
|
Hardware: Asus обяви рекордно тънък ZenBook UX305
Asus обяви най-тънкия в света 13,3-инчов ултрабук с QHD резолюция. Моделът ZenBook UX305 има дебелина 12,3 мм, тежи 1,2 кг и поддържа резолюция 3200х1800 пиксела.
Ултрабукът разчита на новия процесор Intel Core M, допълнен с 8GB RAM и 512GB SSD с интерфейс SATA 6Gbit/s. Литиево-полимерната батерия издържа до 10 часа с едно зареждане, твърди производителят.
|
|