 |
Online |
Имаме 76 гости и 0 регистрирани потребителя онлайн.
Ти си анонимен посетител. Можеш да се регистрираш безплатно щракайки тук
|
|
|
|
Това е категория: HardwareСледващото ще се публикува в Новини след тази Категория.
Hardware: TP-Link Kasa Smart – интелигентно осветление за дома
Умният дом вече не е пожелание за бъдещето, а реалност за много хора по света, благодарение на все по-усъвършенстваните смарт устройства, предлагани от различни производители. Компанията TP-Link, например, пусна наскоро серия интелигентни крушки Kasa Smart, които позволяват гъвкаво управление на параметрите и внасят повече цвят в дома.
KL110 – димируеама крушка Kasa Smart
Интелигентната крушка KL110 се свързва сама със защитената Wi-Fi мрежа на дома, без да е необходим смарт хъб или допълнително оборудване. Крушката позволява настройка на яркостта според извършваните дейности, а консумацията е сертифицирана с енергиен клас A+.
|
Hardware: Raspberry Pi 4 извежда 4К видео на два монитора
Излезе нов модел Raspberry Pi 4 на популярния едноплатков микрокомпютър. Устройството стъпва на SoC Broadcom BCM2711 с четири 64-битови ядра Cortex-A72 (ARM v8) на тактова честота 1,5GHz и хардуерен декодер H.265.
Конфигурацията може да включва 1, 2 или 4GB оперативна памет LPDDR4-2400 SDRAM. Педвидени са още безжични модули IEEE 802.11ac Wi-Fi (2,4 и 5,0 GHz) и Bluetooth 5.0 BLE, порт Gigabit Ethernet, два порта USB 3.0 и два USB 2.0.
|
Hardware: Xiaomi Mi Band 4 – смарт гривна с повишена водоустойчовост
Знаем за възможностите на повечето смарт гривни, предлагани на пазара – те отчитат ключови показатели за физическата активност на човека и поддържат синхронизация със смартфона. Това, което отличава един продукт с бранда на Xiaomi, е значително повишената водоустойчивост.
Моделът Xiaomi Mi Band 4 се характеризира с водоустойчивост 5 ATM. Това означава, че тази смарт гривна на цена около 30 евро издържа на налягане, еквивалентно на дълбочина от 50 метра. С други думи, смарт гривната ще оцелее при дъжд, пръскане, случайно потапяне , под душа или при плуване.
|
Hardware: AMD обяви 16-ядрен топ процесор Ryzen 9 3950X
AMD повдигна завесата пред новия си флагман при десктоп процесорите – 3-то поколение Ryzen 9 3950X. Това е чип с 16 ядра и 32 нишки, които работят на честота 4,7 GHz, стана ясно на събитие „Next Horizon Gaming” в рамките на изложението Е3.
Водещият настолен процесор вече е поставил множество рекорди за производителност. С помощта на течен азот овърклок екипът на AMD успя да вдигне честотата на Ryzen 9 3950X до 5,375 GHz, постигайки многонишков резултат от 12167 със Cinebench R20.
|
Hardware: HP създаде лазерен принтер без касета
HP обяви два нови принтера с висок капацитет: HP Neverstop Laser, проектиран за собствениците на малки фирми на бързо развиващите се пазари, и следващо поколение HP Smart Tank за дома.
Моделът HP Neverstop Laser е изцяло нов, бързозареждащ се принтер, който помага на бизнеса да намали прекъсването на работния процес. С първата по рода си тонер система за зареждане, HP Neverstop позволява на потребителите да сменят тонера за секунди.
|
Hardware: Samsung ще лицензира графични технологии от AMD
AMD и Samsung обявиха дългогодишно стратегическо сътрудничество за разработка на мобилни графични решения с висока производителност и ултраниско потребление на енергия на базата на технологии Radeon.
В рамките на партньорството Samsung ще лицензира интелектуална собственост (IP) на AMD в областта на графиката и ще се фокусира върху усъвършенстването на графични технологии и решения, които са критично важни за иновациите в мобилните приложения, вкл. смартфоните.
|
Hardware: AMD показа мощ с трето поколение Ryzen чипове
AMD обяви трето поколение настолни процесори Ryzen по време на изложението Computex 2019 в Тайпе, Тайван. Новото семейство десктоп чипове се базира на ядро Zen 2 и чиплет дизайн, като включва и 12-ядрен процесор с най-високата производителност до момента, съобщиха от компанията.
Ryzen чиповете от трето поколение идват с повече кеш за суперпроизводителност в игрите. Те също така се поддържат от новите, готови за PCIe 4.0 дънни платки. AMD въвежда в семейството нова категория Ryzen 9 настолен процесор, чийто флагман е 12-ядреният и 24-нишков Ryzen 9 3900X. Фамилията се попълва от 8-ядрени Ryzen 7 модели и 6-ядрени Ryzen 5 чипове.
|
Hardware: LG създава собствен чип с изкуствен интелект
Корейската компания LG разработи собствен чип с изкуствен интелект (AI Chip) и патентована технология LG Neural Engine, за да пресъздаде по-добре невронната мрежа на човешкия мозък и значително да подобри процесите, свързани с обучителните алгоритми.
AI Chip включва в себе си т.нар. визуална интелигентност за по-добро разпознаване и разграничаване на пространството, местоположението, обектите и потребителите. Гласовата интелигентност с точност разпознава гласове и шумови характеристики, а продуктовата подобрява възможностите на устройствата като открива физически и химически промени в заобикалящата среда.
|
Hardware: Tesla погълна производителя на батерии Maxwell
След няколкомесечни преговори Tesla обяви, че е сключила сделка за поглъщане на Maxwell Technologies. Така компанията за електромобили придобива официално технологиите за производство на батерии на базираната в Сан Диего компания.
Tesla разкри намеренията си да купи Maxwell Technologies – производител на ултракондензатори и батерии – по-рано тази година за сума в размер на около 200 милиона долара.
|
Hardware: Първата microSD карта 1TB вече е на пазара
SanDisk пусна в продажба първата в света флаш-базирана карта памет microSDXC UHS-I с капацитет за съхранение от 1 терабайт (TB). Моделът е достъпен за поръчки на цена от 450 долара.
Картата с рекордно висок капацитет дебютира на Световния мобилен конгрес в Барселона (MWC 2019). Терабайтовият модел е предназначен за използване със смартфони от най-висок клас, видеорекордери 4K/UHD и други устройства.
|
|