Вход Новини :: Магазин :: Форум :: Теми :: Връзки :: Сервиз :: Ревюта :: Парфюми
Search

Главно Меню

Реклама

Приятели


BGtop.net
BGtop.net

Online
Имаме 81 гости и 0 регистрирани потребителя онлайн.

Ти си анонимен посетител. Можеш да се регистрираш безплатно щракайки тук

Това е категория: Software

Следващото ще се публикува в Новини след тази Категория.

<   1112131414243444546474849505152535455565758596061626364748494104114   >

Software: Baidu Antivirus – безплатна защита в реално време
Hesup новини Baidu Antivirus е интуитивна програма, която защитава компютъра в реално време от различни заплахи – малуер, спайуер, хакерски атаки и фишинг, вкл. при уеб сърфиране и работа с USB устройства.

Приложението поддържа три режима на сканиране: бърз, пълен и настройваем от потребителя. Естествено, първият отнема най-кратко време, тъй като сканира само най-рисковите места на системата.

Публикувано 27 Фев, 2014 - 09:11 Още... 'Baidu Antivirus – безплатна защита в реално време' (1655 байта още) Изпрати тази статия на приятел Страница за отпечатване

Software: Google ускорява Chrome с нова схема на компилиране
Google новини Нова бета версия на браузъра Chrome идва с голяма промяна, която обещава да ускори още повече считания за най-бърз браузър. Разработчиците са приложили технология, която изпълнява едновременно две последователни фази на оптимизация на кода. Резултатът е: по-отзивчиви JavaScript приложения и увеличена производителност на браузъра, пояснява Google в своя блог.

V8, технологията, която обработва JavaScript, отлага компилирането на функциите непосредствено до момента на изпълнението им. Подобно решение е бързо, но то не поставя фокуса върху оптимизирането на кода. Парчетата код, които се изпълняват много често, се компилират втори път от специален оптимизиращ компилатор.

Публикувано 18 Фев, 2014 - 07:32 Още... 'Google ускорява Chrome с нова схема на компилиране' (743 байта още) Изпрати тази статия на приятел Страница за отпечатване

Software: Първа среща с Facebook Paper
Facebook новини Facebook публикува Paper в App Store. Към момента приложението е налично само за iOS, при това без нативна поддръжка за iPad, което доказва, че все още е по-скоро експеримент на Марк Закърбърг и компания. Paper е странен хибрид между агрегатор на новини, подобен на Flipboard, и изцяло нов метод за достъп до социалната мрежа. И то какъв хибрид. Paper буквално ни остави с увиснали челюсти.

Публикувано 17 Фев, 2014 - 07:27 Още... 'Първа среща с Facebook Paper' (1837 байта още) Изпрати тази статия на приятел Страница за отпечатване

Software: Ubuntu набира популярност в Китай
Linux новини Китай иска да стане независим от Windows и Android – двете най-популярни операционни системи, съответно при компютрите и мобилните устройства.

Средството за постигане на тази цел изглежда е отворената платформа Ubuntu. Разработчикът Canoniacal се опитва да предложи уникално протребителско изживяване, различно от това в екосистемата на Windows.

Публикувано 16 Фев, 2014 - 19:11 Още... 'Ubuntu набира популярност в Китай' (639 байта още) Изпрати тази статия на приятел Страница за отпечатване

Software: Бета версия на Windows 9 излиза през май?
Microsoft новини Windows 9, следващата операционна система на Microsoft, ще излезе в бета версия през май тази година, твърди спец, запознат отлично с разработките на компанията.

WZor, добре известен с множество предварителни информации за Windows, уверява, че ще излезе само една бета версия на Windows 9.

Нещо повече, през август или септември Microsoft щяла да пусне кандидат-финална версия RC (release candidate).

Публикувано 15 Фев, 2014 - 07:23 Още... 'Бета версия на Windows 9 излиза през май?' (752 байта още) Изпрати тази статия на приятел Страница за отпечатване

Software: Windows 9 ще излезе през април 2015 г.
Microsoft новини Вече се появиха слухове, че Microsoft е стартирала разработката на Windows 9. Нова публикация в сайта WinSuperSite твърди, че следващата пълнофункционална версия на Windows ще излезе през април 2015 г., или една година след обновлението Windows 8.1 Update 1.

Разработката на бъдещата ОС ще започне по-късно тази година. Другата любопитна новина е, че Windows 9 ще носи кодовото име Treshold. Предполага се, че Microsoft ще разкрие подробности за системата на конференцията BULD през април тази година.

Публикувано 13 Яну, 2014 - 16:23 Още... 'Windows 9 ще излезе през април 2015 г.' (613 байта още) Изпрати тази статия на приятел Страница за отпечатване

Software: Intel работи над компютри с две ОС
Intel новини Процесорният гигант Intel ще лансира на CES 2014 инициатива Dual OS за създаване на компютри с две операционни системи – Windows и Android.

Подобна идея не е нова. Още през 2011 г. излезе таблетът ViewSonic ViewPad 10pro с предварително инсталирани Windows 7 и Android 2.3 Gingerbread. По-късно, през 2013 г. Samsung представи таблет-трансформър ATIV Q, способен да работи под управление на Windows 8 и Android 4.2.2 Jelly Bean, като превключването става с натискане на бутона Start и не изисква презареждане.

Публикувано 06 Яну, 2014 - 08:26 Още... 'Intel работи над компютри с две ОС' (762 байта още) Изпрати тази статия на приятел Страница за отпечатване

Software: VIVACOM удължава срока за кандидатстване в конкурса за мобилни приложения
Vivacom новини VIVACOM удължава с една седмица крайния срок за кандидатстване в конкурса за мобилни приложения на VIVA Apps. Предложенията могат да бъдат подавани до 12 януари, а победителят в първото издание на конкурса ще стане ясен до края на януари.

За да участват в надпреварата, всички автори и създатели на мобилни приложения могат да изпратят подробно описание и демо версия на своя проект на мейл newbornideas@vivacom.bg. Единственото изискване е апликацията да е за операционната система Android и да бъде приложима за българските граждани в тяхното ежедневие. Конкурсът с името NewBornIdeas ще бъде дългосрочен и ще се провежда два пъти в годината. Инициатива беше обявена за първи път по време на последния StartUP Weekend в Телефонната палата на 17-и ноември.

Software: Nokia каза последно сбогом на Symbian и MeeGo
Nokia новини Планът на Nokia да спре поддръжка на Symbian и MeeGo вече е изпълнен. Краят на поддръжката на приложенията за Symbian и MeeGo в Nokia Store беше обявен официално чрез Twitter акаунта на Symbian Signed. Малко след придобиването на компанията от Microsoft, Nokia уведоми разработчиците, че от 1 януари 2014 г. няма да могат да предлагат нови приложения или да ъпдейтват вече съществуващите в Nokia Store за двете операционни системи, които все повече остават само в спомените на потребителите. С приключването на тази стъпка Nokia ще се съсредоточи само върху Windows Phone и бюджетната серия Asha.

Публикувано 04 Яну, 2014 - 07:49 Още... 'Nokia каза последно сбогом на Symbian и MeeGo' (761 байта още) Изпрати тази статия на приятел Страница за отпечатване

Software: Windows Phone 8.1 ще включва център за нотификации и нов гласов асистент
Microsoft новини Отдавна се говори, че с идването на Windows Phone 8.1 в началото на следващата година, платформата ще се сдобие с функции като център за нотификации и дори с гласов асистент, който ще е подобен на Siri на Apple. Източници на The Verge потвърдиха включването на тези функции в следващото издание на Windows Phone и допълват, че те ще бъдат официално представени по време на конференцията Build през април.

Не е ясно кога ще достигнат до потребителите, но в момента служители на Microsoft тестват бета версия на обновяването. Центърът за нотификации на Windows Phone 8.1 ще работи като подобните функции на Android и iOS и ще се показва с по-дълго дръпване в горната част на екрана. По-кратък жест ще извади меню за бърз достъп до различни телефонни функции.

<   1112131414243444546474849505152535455565758596061626364748494104114   >




pinterest vkontakte instagram tiktok threads



Copyright© 2002-2025 by Хесъп ЕООД. Всички права запазени.

Support Hesup.com with Bitcoins. Our wallet address is 3GCxEdy3r6F1BYrQ5tyf8f7PeLsWYV1idh