 |
Online |
Имаме 82 гости и 0 регистрирани потребителя онлайн.
Ти си анонимен посетител. Можеш да се регистрираш безплатно щракайки тук
|
|
|
|
Това е категория: SoftwareСледващото ще се публикува в Новини след тази Категория.
Software: Red Hat: държим 75% от платения Linux

Red Hat държи 75% от пазара на платени Linux системи, заяви изпълнителният вицепрезидент на компанията Пол Кормиър по време на конференцията “Red Hat Analyst Day”, цитиран от Internet News. Според топ-менуджъра, с такъв резултат фирмата “бие” всички други играчи в нишата, като например Novell с нейния SUSE Linux и Canonical с техния Ubuntu.
|
Software: Microsoft България обяви безплатни обучения

Поредица от безплатни вечерни обучения организира Microsoft България съвместно със своите сертифицирани центрове.
Занятията ще се проведат през октомври в ITCE, New Horizons, HP Training Center и Stemo, съобщиха от офиса на софтуерната корпорация.
Безплатните технически семинари ще се фокусират върху новите технологии на Microsoft, в частност Windows Server 2008 R2, Exchange Server 2010 и Windows 7. Лекциите ще бъдат с продължителност час и половина.
|
Software: Apple постига рекорди през септември

Операционната система Mac OS Snow Leopard се разпространява с бързи темпове сред потребителите на Apple.
По данни на NetApplications, близо една пета (18%) от всички Mac компютри работят с новата ОС, която е на пазара само от месец. Това постижение отрежда на Snow Leopard дял от 0,91% от всички компютри в света.
През септември е поставен абсолютен рекорд и по продажби на Mac компютри - делът им вече достига 5,12% в глобален мащаб.
|
Software: Microsoft пуска безплатен антивирус

В близките седмици Microsoft ще пусне базплатна антивирусна програма.
Решението Microsoft Security Essentials ще осигури базово ниво на защита за потребителите на операционни системи Windows 7, Vista и XP, съобщи technews.bg.
|
Software: Firefox 4.0 ще излезе късно през 2010 година

Четвъртата версия на браузъра Firefox ще излезе през есента на 2010 година, съобщи Mozilla. Според публикувания, но все още неокончателен график на разработчика, новият браузър трябва да бъде готов през октомври или ноември.
Firefox 4.0 ще зарадва потребителите с голям брой нови функции, променен интерфейс и поддръжка на устройства с мултитъч екрани.
|
Software: Google пусна стабилна версия 3.0 на браузъра Chrome

Google пусна стабилна версия 3.0 на браузъра Chrome, което означава, че всички дефекти са отстранени, съобщи компанията разработчик, предаде dnevnik.bg.
Chrome 3.0 е по-бърз с 25% от своя предшественик 2.0 при работа с JavaScript и със 150% спрямо първата версия на браузъра, твърдят разработчиците му.
|
Software: Mozilla помага за сигурността на Chrome

Разработчиците на Firefox са помогнали на Google да отстрани сериозна уязвимост в браузъра Chrome. "Дупката" в енджина V8 JavaScript би могла да се използва от хакери за изпълнение на произволен код, съобщи PC Pro.
Въпреки че са конкуренти при браузърите, Mozilla и Google поддържат тесни партньорски отношения. Така например, на началната страница на Firefox по подразбиране е зададена търсачката на Google.
|
Software: Пуснаха Windows 7 за избрани

Избран кръг от разработчици на хардуер и софтуер ще получат днес достъп до новата операционна система Windows 7 RTM (Release to Manufacturing).
Microsoft пуска финална версия на своята ОС за платени членове на мрежите MSDN и TechNet, както и за избрани бета тестери.
Първоначално е достъпна само английска версия на Windows 7. От 1 октомври системата ще се появи и на други езици в сайтовете MSDN и TechNet.
|
Software: MyDefrag предлага бързо дефрагментиране

Програмата MyDefrag, наследник на известната по-рано JkDefrag, се сдоби с нова версия.
Безплатният дефрагментиращ инструмент е предназначен за работа с операционни системи Windows 2000/2003/XP/Vista (32/64-битови).
Програмата се отличава с простота на използване - не изисква никакви настройки, работи бързо и стабилно.
|
Software: Android получи подкрепа и от Philips

Холандската компания Philips планира да пусне смартфон с операционна система Android, зад която стоят Google и редица водещи играчи от индустрията.
Очакваният модел V808 ще притежава сензорен екран с резолюция 480х320, според публикация в китайското издание PCOnline, на която се позовават множество технологични сайтове.
Подобни дисплеи са налични и в редица други устройства на база Android.
|
|