|
Online |
Имаме 195 гости и 0 регистрирани потребителя онлайн.
Ти си анонимен посетител. Можеш да се регистрираш безплатно щракайки тук
|
|
|
|
Internet: Мобилната мрежа на Виваком е най-бърза според Speedtest
Виваком е телекомът с най-бързата мобилна мрежа в България през четвъртото тримесечие на 2019 г., според потребителски тестове за даунлоуд с приложението Speedtest на Ookla, съобщиха от компанията.
В периода октомври-декември са направени близо 70 000 теста от почти 27 000 уникални устройства в мрежите на трите големи оператора у нас. Резултатите са базирани на анализ на Ookla, основан на данните от Speedtest Intelligence за средна скорост на изтегляне в мобилната мрежа.
|
GSM: Samsung с ексклузивна премиера на Galaxy S20 в България
На ексклузивна галавечеря по време на глобалната премиера Galaxy Unpacked, Samsung представи официално в България Galaxy Z Flip и Galaxy S20 – двата нови модела смартфони на компанията, които въвеждат потребителите в новата ера на мобилни изживявания.
Samsung посрещна водещи български медии и редица популярни лица на един нестандартен Galaxy Unpacked, който се проведе в „Резиденция Диневи“ в Лозенец. Сред тях бяха технологични, лайфстайл и новинарски медии, както и инфлуенсъри, сред които Александра и Даниел Петканови, Калоян и Звезди от Mint Stories, Гала и Стефан Николов, Биляна Славейкова - Бибонс и много други. Водеща на събитието бе чаровната и обичана от българската публика Деси Стоянова. Уил Бин, бизнес мениджър, „Мобилна дивизия“, Samsung Electronics Romania и Bulgaria, поздрави гостите преди интернет стрийма, излъчван директно от Сан Франциско. В елегантната обстановка на официална галавечеря, гостите станаха част от глобалната премиера, а секунди след края на живото излъчване бяха първите в България, докоснали се до най-новите устройства на Samsung.
|
Software: IBM прехвърля целия си персонал на Slack
IBM активно въвежда корпоративния месинджър Slack, превръщайки се в най-големият клиент на тази услуга. Business Insider твърди, че повече от 300 хиляди служители вече са получили достъп до Slack.
Според говорител на Slack, сътрудничеството с IBM датира от 2014 г., когато малка група от 68 разработчици започва да използва месинджъра. До 2019 г. броят на служителите на IBM, които работят със Slack, е достигнал 165 хиляди, а сега потребителите на услугата са около 300 хиляди.
|
Hardware: Xerox покачи офертата си към HP до $35 млрд.
Xerox увеличи сумата, която е готова да плати за покупката на производителя на компютри и печатащи устройства HP Inc. Ако по-рано офертата се свеждаше до 22 долара за акция, сега тя е около 24 долара.
Съгласно новото предложение, Xerox възнамерява да плати 18,4 долара в брой плюс собствени акции в съотношение 0,149 към 1 за всяка акция на HP. Сумарно, офертата възлиза на около 35 милиарда долара. Новата цена е с 41% по-висока от средния курс на акциите на HP през последните три месеца.
|
Hardware: AMD Radeon Pro W5500 – графична карта за професионалисти
AMD обяви нова графична карта Radeon Pro W5500, предназначена да задоволи нуждите на професионалисти в области като дизайн, архитектура, инженерни и конструкторски дейности и др. Чипмейкърът обяви също мобилно решение Radeon Pro W5500M GPU за преносими, високопроизводителни професионални работни станции.
Комбинирайки AMD RDNA архитектура и GDDR6 памет, графичната карта Radeon Pro W5500 осигурява до 25% по-висока производителност на такт от предишната графична архитектура Graphics Core Next (GCN). Сред най-важните характеристики на Radeon Pro W5500 са:
|
Internet: Chrome ще спира изтеглянията на опасни файлове
Google подготвя още едно нововъведение за потребителите на най-популярния браузър в света – Chrome. Дори и на сигурни уеб страници (с https криптиране) ще могат да се изтеглят само безопасни файлове.
Неотдавна Google започна да маркира сайтовете, зареждани в Chrome през протокол http, като „несигурни” и обяви, че ще започне напълно да блокира „смесеното” съдържание. Сигурните https страници често имат такъв тип „смесено” съдържание, когато някои елементи са заредени през http.
|
GSM: Huawei отвори демо зона в Техномаркет
Huawei откри днес нова демо зона в Техномаркет на Цариградско шосе в София. Компанията показва в хипермаркета цялата си екосистема от потребителски продукти, вкл. смартфони, таблети, смарт-часовници, аудио продукти – носими и за дома, Wi-Fi продукти и аксесоари.
„Целта ни винаги е била да бъдем фокусна точка, „one-stop-shop”, на всичко, базирано на технологии, което един човек би ползвал в живота си. С времето тези технологии ставаха все по-интелигентни, все по-мобилни, и най-вече все по-свързани. Бъдещето е в свързания свят, базиран на интелигентни технологии, затова и ни хареса посоката, която Huawei наричат Seamless AI Life”, коментира Цветозар Атанасов, търговски директор на Техномаркет.
|
Hardware: LG Xboom Go PK5 – безжична тонколона, която ще ви изненада с екстри
LG XBOOM Go PK5 е компактна Bluetooth колонка която е много практична, преносима и издръжлива. С автономно захранване. На пръв поглед дизайнът на PK5 изглежда самоцелно странен. Сякаш LG са възприели максимално нестандартен подход просто за да може да откроят продукта си на фона на десетките алтернативи, които обикновено са със скучна цилиндрична или правоъгълна форма.
Общата пикова мощност на PK5 е 20 вата, които са напълно достатъчни, за да озвучите средноголяма стая. Ако това не ви е достатъчно, LG са предвидили вариант за свързване на два Xboom говорителя едновременно посредством фирменото приложение Music Flow Bluetooth.
|
Internet: Twitter за първи път с над $1 млрд. за тримесечие
Тримесечните приходи на Twitter за първи път надхвърлиха 1 милиард долара. Компанията отчете $1,01 млрд. за периода октомври-декември 2019 г., което е увеличение с 11% на годишна база, докато Уолстрийт очакваше приходи от $966,7 млн.
Twitter постига нетна печалба за четвъртото тримесечие в размер на 118,8 милиона долара, но това е с 53% по-малко спрямо печалбата за същия период на 2018 година. Постъпленията на социалната мрежа нарастват, най-вече в Съединените щати – със 17%, а на международния пазар – с 3%.
|
Software: Ето как може да изкарате $20 000 от Microsoft
Microsoft стартира програма за бъгове, специално за мрежата и услугите на Xbox Live и плаща на ловците на бъгове до 20 000 долара. Както при всяка друга подобна програма, изплащането зависи от размера на уязвимостта и започва от 500 долара.
Дупките за сигурност, които правят мрежата на Xbox Live уязвима за атаки, могат да докарат сериозни приходи на програмистите, които ги открият. Експлоатациите за изпълнение на отдалечен код плащат най-много - от 10 000 до 20 000 долара - стига да не са докладвани преди това и открити в последната версия на Xbox Live.
|
|