 |
Online |
Имаме 89 гости и 0 регистрирани потребителя онлайн.
Ти си анонимен посетител. Можеш да се регистрираш безплатно щракайки тук
|
|
|
|
 Заглавие на новината: Google новиниСледващото ще се публикува в Новини под това Заглавие.
Software: Google ускорява Chrome с нова схема на компилиране

Нова бета версия на браузъра Chrome идва с голяма промяна, която обещава да ускори още повече считания за най-бърз браузър. Разработчиците са приложили технология, която изпълнява едновременно две последователни фази на оптимизация на кода. Резултатът е: по-отзивчиви JavaScript приложения и увеличена производителност на браузъра, пояснява Google в своя блог.
V8, технологията, която обработва JavaScript, отлага компилирането на функциите непосредствено до момента на изпълнението им. Подобно решение е бързо, но то не поставя фокуса върху оптимизирането на кода. Парчетата код, които се изпълняват много често, се компилират втори път от специален оптимизиращ компилатор.
|
Games: Видео игрите за Google Glass идват
Мобилните игри, заедно с приложенията днес са най-бързо разрастващия се софтуерен бизнес, и това няма да се промени в близко бъдеще. Не и докато се създават все повече нови мобилни устройства, от всякакъв тип. А сега, виждаме, че мобилните игри неизбежно се пренасят в нишови продукти като Google Glass.
"Ние хакнахме пет обикновени игри, с които експериментирахме с уникалните характеристики на интелигентните очила на Google и така демонстрирахме някои от възможностите за играене с тях", се казва в скорошна публикация в блога за разработчици на Google Glass.
|
Internet: Google остава най-доброто място за работа

За пореден път Google оглави класацията на Fortune за най-добрите компании за работа. От няколко години интернет гигантът държи първото място в престижния списък.
В резултат на пускането на успешни нови услуги, обновяване на съществуващите и разгръщане на големи планове за бъдещето, Google поскъпва на борсата, което води и до по-добро заплащане на служителите й, тъй като всеки от тях притежава акции на компанията.
|
Hardware: Google купува Nest за 3.2 милиарда долара!

Късно вчерa Nest обяви, че вече е собственост на Google. Компанията на Тони Фадел, бащата на iPod и създател на умния термостат Nest Thermostat, е оценена на 3.2 милиарда долара и ще продължи да функционира без промени през идните месеци.
Тони Фадел споделя, че Google е имала ключово участие в разработката на продуктите на Nest през последните три години. Припомняме, че Лари Пейдж и компания имат амбиции за разработка на отворена система за създаване на умни домове от години, но без особени успехи.
|
Hardware: Nexus 10 ще дебютира в началото на януари
Таблетът от ново поколение Nexus 10 е един от често споменаваните продукти в последните няколко месеца. Неговата премиера обаче не се състоя тази година, въпреки появата му за кратко в онлайн магазина на Google.
Последните информации сочат, че с производството на таблета се е заел корейският гигант Samsung. Моделът ще предложи 10,5-инчов AMOLED екран, твърди местното издание ET News.
|
Hardware: Google инвестира в шест слънчеви централи

Интернет гигантът Google и фондът за дялово инвестиране KKR & Co LP ще вложат 400 млн. долара в шест слънчеви електроцентрали в Калифорния и Аризона.
Двете компании съобщиха, че електроцентралите са в процес на изграждане и се продават от Recurrent Energy, фирма от Сан Франциско, която е разработчик на соларни проекти от комунален мащаб, собственост на японската корпорация Sharp.
|
Software: Google Chrome 32 Beta с нови таб индикатори

Google днес обяви пускането на Chrome 32 бета за Windows, Mac и Linux. Новите функции включва индикатори в отделните раздели, визуални промени в Metro режима на Windows 8 и автоматично блокиране на зловреден софтуер при изтегляния.
Първата функция е може би най-интересна, тъй вече няма да се чудим, в кои раздели е пусната музика, кои използват вашата уеб камера, кои пращат съдържание към телевизора ви (чрез Chromecast) и т.н.
|
Internet: Google строи плаващ център за данни

Google работи по свръхсекретен проект, най-вероятно плаващ център за данни на изкуствения остров Трежър Айлънд в Санфранциския залив, съобщи CNET. На публикуваната снимка се вижда строящ се обект с височина колкото четириетажна сграда, разположен върху баржа. Засега от Google няма официална информация за проекта.
Налице са обаче редица факти, , вкл. договори за наем и информации от местни жители, които свидетелстват, че интернет гигантът изгражда център за данни. В случая, океанът осигурява охлаждане и се явява източник на евтина енергия.
|
Google патентова жестово управление за автомобили

Гугъл е подал патентна заявка за технология, която позволява управление на автомобили с жестове, става ясно от публикация на сайта на патентното ведомство на САЩ. Технологията следи движението на ръката на шофьора и преобразува определени жестове в команди за контрол на електрониката на автомобила.
Така например, като помаха с ръка в близост до прозореца, водачът може да повдигне или спусне стъклото. Подобен жест в близост до мултимедийната система позволява на шофьора да увеличи или намали силата на звука, съобщи engadget.com.
|
|