|
Online |
Имаме 114 гости и 0 регистрирани потребителя онлайн.
Ти си анонимен посетител. Можеш да се регистрираш безплатно щракайки тук
|
|
|
|
Hardware: Bosch купува американски производител на чипове
Bosch ще купи активите на американския производител на чипове TSI Semiconductors, за да разшири бизнеса си с полупроводници от силициев карбид (SiC), съобщи TechCrunch. Компанията планира да увеличи производството на силови полупроводници за автомобили, включително електрически превозни средства.
Придобиването включва инвестиция от 1,5 милиарда долара през следващите няколко години за надграждане на производствените мощности на TSI Semiconductors в Розвил. Немската компания планира да започне производство на автомобилни чипове от 200-нм пластини от силициев карбид през 2026 г.
|
Hardware: Vivacom предлага най-новия смарт часовник HUAWEI WATCH Ultimate
Vivacom вече предлага, в своите магазини и онлайн, най-новия смарт часовник HUAWEI WATCH Ultimate, част от премиум серията на марката. Устройството се отличава с множеството си уникални характеристики и дългия живот на батерията. Часовникът ще бъде наличен в два варианта – HUAWEI WATCH Ultimate Expedition Black и HUAWEI WATCH Ultimate Voyage Blue.
HUAWEI WATCH Ultimate Expedition Black ще може да бъде закупен на цена от 39,98 лева на месец на изплащане за 36 месеца със сключване на 24-месечен договор за план Unlimited 100, а HUAWEI WATCH Ultimate Voyage Blue ще се предлага за 44,98 лева на месец на изплащане за 36 месеца месецасъщо с 24-месечен договор за план Unlimited 100.
|
Games: ASUS разкри ROG Ally
ASUS разкри ROG Ally на 1 април и се оказа, че това определено не е първоаприлска шега. Наскоро компанията потвърди предстоящото пускане на пазара на тази портативна гейм машина с Windows 11, но изглежда, че сега спецификациите ѝ са изтекли онлайн.
Потребителите на Twitter Hifihedgehog и PapayaTop публикуваха предполагаем скрийншот на спецификациите на ASUS ROG Ally. И тя определено изглежда като способна джобна гейм система, базирана на компютърна архитектура.
|
Internet: AI чатботът Google Bard се научи да пише, обяснява и проверява код
Една от водещите теми сред заявките за търсене е програмирането, а базираният на изкуствен интелект чатбот Bard на Google вече е способен да генерира код, да отстранява грешки и да обяснява как работи кодът, потвърдиха от гиганта в интернет търсенето.
Bard поддържа 20 езика за програмиране, включително C++, Java, JavaScript и Python. Чатботът е интегриран с други продукти на Google, което означава, че поддържа експорт на код към среда Colab за програмиране в Python и освен това може да помогне при писане на функции за Google Sheets, отбелязва Engadget.
|
Software: Прочутият рансъмуер LockBit се насочва към macOS
Хакери използват нова версия на прочутия рансъмуер LockBit, написана за macOS, за да нахлуят за първи път в екосистемата на Apple, алармираха специалисти по сигурността. LockBit е един от най-известните рансъмуери, свързан с няколко големи инцидента.
Първото доказателство, че едноименната хакерска група е започнала да експериментира с атаки срещу платформата macOS, беше публикуването на екземпляр на LockBit в хранилището на MalwareHunterTeam на 15 април. Малко след това изследователите на vx-underground установиха, че версията за компютрите на Apple се е появила не по-късно от 11 ноември 2022 г.
|
Software: Появи се Viber ChatGPT на български и английски език
Софтуерната компания MaxSoft създаде чатбот Viber ChatGPT на български и английски език. Приложението е замислено като инструмент за проучване на големите езикови модели и изкуствения интелект, поясниха от разработчика.
„Основната цел на Viber ChatGPT е да се изследва и оптимизира възможността за комуникация с помощта на машинно генериран език”, поясни Петър Маринов, CTO на MaxSoft.
|
Hardware: OLED дисплей се разтяга два пъти, без да губи ефективност
Най-новите иновации в дисплеите с органични светодиоди обещават интересни и перспективни приложения. В нова разработка американски изследователи са създали OLED дисплей, който може да се разтяга два пъти, без да губи ефективността си.
Гъвкавите дисплеи се използват все по-често в електрониката, но изследователите от училището по молекулярно инженерство Pritzker на Чикагския университет възнамеряват да отидат по-далеч. Те създават не просто гъвкав дисплей, а тънък модел, който може да бъде разтегнат два пъти в процеса на работа, съобщи Tom’s Hardware.
|
Internet: Google разработва нова търсачка, задвижвана от изкуствен интелект
В лицето на подновената конкуренция от страна на Microsoft и OpenAI, Google се бори да създаде "изцяло нова" търсачка, задвижвана от изкуствен интелект. Според The New York Times, компанията е в ранен етап на създаване на услуга за търсене, която ще се опита да предвиди какво искате от нея с надеждата да предложи "много по-персонализирано преживяване".
Проектът няма "ясен график"; въпреки това, знаем, че Google разработва и пакет от нови функции с изкуствен интелект за съществуващата си търсачка под кодовото име "Magi".
|
Hardware: Intel продаде сървърния си бизнес
Intel се освобождава от бизнес, който е от второстепенно значение за компанията. Американският чипмейкър продава активите си за сървъри на MiTAC, тайвански доставчик, който вече притежава производителя на дънни платки за сървъри Tyan.
Сървърният пазар е доминиран от Dell, HP и Inspur, докато за Intel остава малък дял, отбелязва Tom’s Hardware. Компанията продаде много от своите неосновни активи още през 2021 г., когато Пат Гелсингер стана главен изпълнителен директор.
|
Hardware: Seagate пусна 22TB твърд диск, само $18 за терабайт
Seagate пусна на пазара най-големия си твърд диск с конвенционален магнитен запис (CMR). Новият IronWolf Pro има капацитет от 22 теребайта (TB) и цена от $600, но в момента се предлага от някои търговци за $400.
Докато SSD дисковете стават все по-бързи, класическите HDD устройства все още са най-достъпното решение за задачи, свързани със записване и съхранение на данни при интензивно използване.
|
|