 |
Online |
Имаме 65 гости и 0 регистрирани потребителя онлайн.
Ти си анонимен посетител. Можеш да се регистрираш безплатно щракайки тук
|
|
|
|
GSM: GLOBUL ЩЕ РАБОТИ С КОНСУЛТАНТ ПО ЕКОЛОГИЧНА УСТОЙЧИВОСТ

GLOBUL и консултантите от denkstatt България ще си сътрудничат с цел оператора да ограничи въздействието от дейността си върху околната среда в рамките на дългосрочната стратегия за устойчиво развитие GLOBUL Green.
GLOBUL е първата компания в България, която ще ползва услугите на консултант, за да интегрира опазването на околната среда в своята бизнес-стратегия и отделните дейности на фирмата, за да постигне измерими промени.
|
Hardware: AMD въвежда нов шестядрен процесор

AMD попълни продуктовата си линия с нов 6-ядрен процесор за настолни PC. Заедно с чипсетите от 8-ма серия и графичните решения ATI Radeon HD 5000, процесорът позволява изграждане на системи за видео и 3D графика с висока резолюция и многозадачна производителност.
Phenom II X6 1075 се вмъква в гамата чипове точно под върховия модел 1090T, като също разполага с Turbo CORE ускорение и шестядрена производителност за по-малко от $250.
|
Hardware: Asus NX90Jq: мобилна десктоп машина или мощен лаптоп?

Asus NX90Jq е от онези лаптопи, които ще ви накарат сериозно да се замислите дали си купувате преносима десктоп машина, или твърде мощен лаптоп. Мобилният компютър с алуминиев корпус е с 18,4-инчов екран и тежи сериозните 4 кг. За това тегло обаче получавате повече от добри характеристики:
|
Games: Новата PlayStation 3 Move вече е тук

Дългоочакваната геймърска джаджа PlayStation 3 Move вече е в България. От днес феновете на Sony могат да се сдобият с новото технологично предложение от Vivacom.
Устройството ще се предлага от оператора на равни месечни вноски от по 29.90 лв. при заявяване на някой от пакетите Vivacom Net или при преподписване на текущ договор за услугата за период от две години. Офертата е валидна и за всички лоялни клиенти на телекома, които имат сключен договор за мобилни или фиксирани услуги от поне 6 месеца.
|
GSM: E7 е новият комуникатор на Nokia

Представен като наследник на легендарната серия от комуникатори на Nokia, E7 е насочен към бизнес потребителите. Поддържа Microsoft Exchange ActiveSync за директна връзка в реално време с корпоративна поща и разполага с 4" поляризиран сензорен AMOLED екран с резолюция 640х360 пиксела, който е оборудван с технологията ClearBlack. Разбира се, има пълна QWERTY клавиатура за удобна работа с документи и освен това осигурява удобен начин за споделянето на съдържание върху голям екран чрез интегрирания HDMI изход. Освен това разполага с 16GB вградена памет, 8МР камера със запис на 720р видео, Dolby Digital Plus и пълен набор от бизнес приложения и такива за гарантиране на сигурността на информацията. Не са пропуснати екстри като Bluetooth 3.0, GPS приемник, Wi-Fi 802.11 n и USB on the go. Имайте предвид, че Nokia E7 не е от най-компактните телефони - въпреки че е дебел 13,6 мм, тежи цели 176 грама. Ще се продава на цена около 495 евро преди облагане с данъци и такси.
Публикувано 19 Сеп, 2010 - 19:43

|
Internet: Мобилтел купува интернет доставчиците Спектър Нет и Мегалан

Днес Мобилтел, част от Telekom Austria Group (VSE: TKA, OTC US: TKAGY), обяви официално подписването на предварителните договори за придобиване на 100% от два оператора на високоскоростни фиксирани мрежи – Спектър Нет АД и Мегалан Нетуърк ООД. Предстои одобрението на сделката от Комисията за защита на конкуренцията, след което тя ще бъде финализирана. Двете придобивани компании ще продължат да работят самостоятелно за период около 18 месеца, като ще бъде запазен мениджмънтът и служителите им.
|
Internet: КАТ пусна е-услуга за шофьорски книжки

КАТ-СДВР стартира система за запазване на дата и час за получаване на шофьорски книжки по електронен път. Новата възможност се предоставя от вече познатия сайт i–kat.org, създаден преди година за електронни справки и обслужване по номера на гишетата в КАТ-СДВР.
Следващата стъпка бе получаване на информация за състоянието на АУАН, за издаването на наказателно постановление, за размера на глобата и за отнетите контролни точки.
|
Software: Ускоряват хардуерно Internet Explorer 9

Microsoft ще пусне тази седмица бета версия на браузъра Internet Explorer 9, която ще се възползва от хардуерно ускорение. Същевременно Intel ще обяви на IDF в Сан Франциско новия си чип Sandy Bridge с подобрена графика.
Хардуерното ускоряване на IE9 ще се базира именно на Sandy Bridge, съобщи CNET News. Технологията прехвърля някои задачи от централния (CPU) към графичния процесор (GPU) за по-бързо изпълнение.
|
Hardware: ThinkPad признат за №1 от корпоративния клиент

За пети пореден път ThinkPad са признати от клиентите от средни и големи компании като лидер по отношение на цялостната удовлетвореност, запазвайки първото място в 7 от общо 10 проучвания на TBR, посочиха от партньора на Lenovo у нас - IBS България.
|
Hardware: Вземете нов рутер срещу стария

Всеки клиент, който върне за рециклиране стар маршрутизатор, ще получи възможността да закупи нов такъв, работещ по стандарта Wireless-N, с много сериозна (достигаща до 100 лева) отстъпка от цената. Старото устройство може да бъде от произволен производител, жично или безжично, и без оглед на състоянието му, като организаторите на промоцията поемат грижата за рециклирането му. В замяна, може да се закупят следните два модела рутери:
Linksys WRT160N: Ultra RangePlus Wireless-N Broadband Router
Промоционална цена: 109.00 лв, нормална цена: 149.00 лв
|
|