 |
| Online |
Имаме 82 гости и 0 регистрирани потребителя онлайн.
Ти си анонимен посетител. Можеш да се регистрираш безплатно щракайки тук
|
|
|
|
Software: HP предлага по-добър софтуер за тънки клиенти

HP обяви, че предлага по-опростено управление на портфолиото си от тънки клиенти с по-добри софтуерни решения, включени във всеки тънък клиент на HP.
HP Devices Manager 4.0 предлага опростени, но и по-развити възможности за централизирана администрация. Софтуерът за терминална емулация HP TeemTalk предлага улеснена мейнфрейм свързаност и комуникация с приложенията в изчислителния център.
|
Software: Кризата подтиквала ИТ отделите към Linux

Икономическата криза подтиква ИТ отделите да преминат към Linux, твърди анализ на IDC, изготвен по заявка на компанията Novell.
Инересът към Linux расте в корпоративния сегмент, се посочва в доклада, данни от който огласиха различни източници.
Все повече компании търсят път за съкращаване на разходи и разглеждат Linux като възможност за постигане на тази цел. Над половината от анкетираните ръководители на ИТ отдели в проучването на IDC планират да ускорят внедряването на Linux.
|
Hardware: Стемо ще сервизира продуктите на LG Electronics

Сервизните центрове на Стемо ще обслужват гаранционно и следгаранционно продуктите на южнокорейския гигант LG, по силата на подписания договор между двете компании.
Световният производител на потребителска електроника ще ползва сервизните услуги на Стемо за продуктовите групи LCD монитори, оптични устройства, външни HDD, клавиатури, мишки и USB памети, съобщиха от българската компания.
|
Software: Symantec обяви услуга за домашен онлайн бекъп

Symantec, разработчикът на популярния софтуер за сигурност Norton, обяви услуга за онлайн бекъп, насочена към домашни потребители. Решението Norton Online Backup автоматично прави резервни копия на файлове и цифрови активи, съхранява ги криптирани на сигурно място и лесно достъпни, съобщи компанията.
Това е първата уеб-базирана Norton услуга за домашни потребители, посочва Symantec. Решението улеснява бекъпа на дигитални фотографии, критични финансови документи, музикални колекции и архивирани имейли.
|
GSM: Samsung B2100 може да работи под вода

Samsung продължава да развива линията си от телефони със защитен корпус, способни да се справят с предизвикателствата на активния начин на живот, с представянето на новия модел B2100 Xplorer. Трибандовият телефон поддържа EDGE и покрива военния стандарт 810F за здравина и дори може да престои под вода на дълбочина до 1 метър в продължение на 30 минути, без това да се отрази на неговата работоспособност. Устройството разполага със силен високоговорител, технология за потискане на шума, дисплей с резолюция 120 x 160 пиксела, LED фенерче и дори 1.3МР камера. Добавени са още microSD слот, музикален плеър и FM радио. Европейските продажби на Samsung B2100 Xplorer започват през април.
|
GSM: vivatel предлагат 1000 безплатни минути в тарифи "Злато"

Обновените тарифи “Злато” на vivatel вече включват до 420 минути за разговори към мобилни и стационарни мрежи в България и международни дестинации в цял свят, както и до 100 MB мобилен интернет.
Комплексните абонаментни планове се казват Злато 30, Злато 60, Злато 180 и Злато 420, като числата в наименованията им отговарят на броя на включените минути в пакета. Новата тарифа Злато 30, например, включва 30 минути за разговори към национални и международни мрежи, 1000 безплатни минути към 5 номера по избор и 10 MB мобилен интернет срещу 12 лева на месец.
|
IBM планира да закупи Sun

Американският компютърен гигант IBM планира да придобие друга водеща компания в този сектор - Sun Microsystems, съобщава The Wall Street Journal. Вестникът се е позовал на информация получена от вътрешни източници в двете корпорации.
Ако подобна сделка бъде осъществена, тя би била една от най-големите в сектора на информационните технологии в света и би позволила на "голямата синя" да увеличи значително дела си на пазара на сървъри.
|
Започна регистрацията за "Дни на Майкрософт ‘09"

Стартира регистрацията за най-голямата годишна техническа конференция на Майкрософт България. Осмото издание "Дни на Майкрософт '09" ще се проведе между 14 и 17 април 2009 г. в хотел „Кемпински-Зографски”.
Тази година техническата конференция ще бъде организирана в напълно нов оптимизиран формат, съобщиха от Майкрософт България.
|
Software: Mozilla Thunderbird 2.0.0.19

Mozilla Thunderbird е пощенски клиент, който се разработва от Mozilla Foundation паралелно с популярния браузър Mozilla Firefox и е едно чудесно допълнение към него. Той е сигурен и бърз, притежава филтър за спам, поддържа протоколите IMAP/POP, SMTP, NNTP (newsgroups); поддържа кодиране и подписване на писмата. Програмата може да се използва и като RSS четец, при което статиите се представят като писма в папки.
Лиценз: Безплатен (Open-Source).
Публикувано 18 Мар, 2009 - 17:45

|
Hardware: Dell пуска шикозния лаптоп Adamo

Dell обяви дебюта на свръхтънкия ноутбук Adamo, който предоставя широк 13,4-инчов екран, има дебелина на корпуса 16,4 мм и тегло 1,8 кг.
Моделът използва нисковолтов процесор Intel Core 2 Duo U9300 с тактова честота 1,2 GHz и интегрирана графика Intel X4500. Включва 2 GB оперативна памет и SSD устройство с капацитет 128 GB, съобщи engadget.com.
|
|