 |
Online |
Имаме 94 гости и 0 регистрирани потребителя онлайн.
Ти си анонимен посетител. Можеш да се регистрираш безплатно щракайки тук
|
|
|
|
Software: Panda Software предупреждава за появяването на Cabir.J

Panda Software предупреждава за появата на Cabir.J. Това е червей, който заразява клетъчни телефони, които използват операционна система Symbian от серия 60.
Cabir.J се разпространява по Bluetooth устройства, които са близо до заразения клетъчен телефон, като им изпраща SIS файл. Освен това наблюдава SMS и MMS съобщенията, получени в клетъчния телефон, и автоматично им отговаря с MMS съобщение, в което включва копие на червея, наречен INFO.SIS.
Имайте предвид, че Cabir.J се нуждае от намесата на потребителя, за да бъде стартиран на клетъчния телефон. Преди да бъде инсталиран злонамерения файл, потребителят получава предупредително съобщение.
|
Безплатен MMS

От 9 април 2005 влизат в сила нови цени за изпращане на MMS съобщения от клиенти на Prima. Досегашните пакети с MMS съобщения няма да се използват, таксуването ще се осъществява на всяко изпратено съобщение. Цената за изпратен MMS в мрежата на М-Тел е 0,65 лв, а към абонати на други мрежи – 0,75 лв. Цените са без ДДС.
От 9 април до 9 май 2005 изпращането на MMS съобщения към абонати на Мтел за клиенти на Prima е напълно безплатно! Необходимо е само да имате настройки в телефона си за MMS, активирането на услугата също е безплатно. През този период можете да изпращате MMS съобщения към ваши приятели от мрежата на М-Тел, без това да намалява размера на оставащата сума по вашата сметка. Изпращането на MMS съобщения към абонати на други мрежи се таксува според новите цени на М-Тел за MMS от Prima – 0,75 лв. без ДДС.
|
Hardware: nVidia nForce4 SLI Intel Edition

nVidia Corporation официално анонсираха чипсета nVidia nForce4 SLI за Intel платформи. Първото ядро поддържащо технологията SLI, е ориентирано към потребителите на процесори Intel Pentium Extreme Edition и Pentium D на Socket 775. Технически характеристики на nVidia nForce4 SLI Intel Edition:
- поддържа - Pentium 4 LGA 775 (Hyper-Threading)
- тактова честота на FSB шината - 1066MHz
- пропусквателна способност на FSB шината - 8,5GB/s
- тип памет – двуканална 128bit DDR2 400/533/667MHz
- пропусквателна способност на шината на паметта - 10,6GB/s
|
Software: Panda Software предупреждава за появяването на множество варианти на Mytob

PandaLabs предупреждават за появата на четири нови варианта (S, U, V и W) на червея Mytob в рамките само на няколко часа. Всички тези варианти имат характеристики на троянски коне, които оставят отворена "задна врата" в системата, така че да могат да получават команди. Този процес се извършва директно, но когато се използват сървъри, те извикват 19.xxor.biz (в случаите на варианти S, U и W) и irc.blackcarder.net, когато червеят е Mytob.V. Това позволява техните създатели да получат контрол над всеки компютър, заразен от някой от вариантите на Mytob.
|
Software: Mozilla плати $2500 на потребител

"Потърпевшият" германец Michael Krax откри 5 "дупки" в браузърите на Mozilla Foundation и за това си деяние бе възнаграден с $2500. Паричната награда, отпусната от Mozilla е във връзка с програмата обявена през 2004 за осигурен награден фонд, чрез който ще се дават по $500 на всеки, открил недостатък в сигурността на браузърите им. Интересното е, че въпросната програма Bug Bounty за една година е "спонсорирала" точно 5 човека, въпреки големите очаквания за повишена активност при откриването на бъговете. Тук определено се вижда разликата с политиката на Microsoft, където откриването на някакъв проблем в IE води до големи протакания преди самото му отстраняване. Извършвайки анализи върху този факт, белгийската компания ScanIT неслучайно установи, че IE е незащитен в 98% от времето, докато Firefox - само в 15%.
Публикувано 04 Апр, 2005 - 21:15

|
Internet: Топ 10 на най-често откриваните от Panda ActiveScan вируси през март 2005

Panda Software публикува месечната си класация на десетте най-често откривани вируси от Panda ActiveScan, online решението на Panda. Новата версия на това средство, което вече открива и шпионски софтуер, бе реализирана наскоро. Базирано на това нововъведение, Panda Software също така съставя класация за най-често откриваните шпионски програми.
Март може смело да бъде определен като "месец на троянските коне". Само три от злонамерените кодове, измежду десетте най-често откривани от ActiveScan, не се отнася към категорията на този тип злонамерен код.
|
|