|
Online |
Имаме 194 гости и 0 регистрирани потребителя онлайн.
Ти си анонимен посетител. Можеш да се регистрираш безплатно щракайки тук
|
|
|
|
Заглавие на новината: Google новиниСледващото ще се публикува в Новини под това Заглавие.
Internet: ChatGPT търсачката която конкурира Google
Още в края на октомври OpenAI пусна своята функция за търсене в интернет (известна още като SearchGPT) за абонатите на ChatGPT Plus. За тези, които не са запознати, интеграцията дава на чатбота с изкуствен интелект достъп до информация в реално време, като позволява на потребителите да преглеждат актуални новини, световни събития и др. За да обслужва повече потребители, компанията вече разширява търсенето в ChatGPT до всички акаунти - включително и безплатните.
OpenAI обяви, че всички регистрирани потребители на ChatGPT вече могат да разчитат на безплатната ѝ функционалност за търсене в интернет. Тази екстра е интегрирана в моделите GPT-4o и GPT-4o mini на компанията и е идеална за проверка на актуални новини, прогнози за времето, събития, акции, спорт и др. Заинтересованите потребители могат да получат достъп до нея чрез официалното мобилно приложение и уебсайта ChatGPT.
|
Internet: Google ще “промени дълбоко” търсенето през 2025 г.
Търсенето в интернет с Google ще се „промени дълбоко” през 2025 година, загатна шефът на компанията Сундар Пичай. В основата на промените, разбира се, ще бъде изкуственият интелект.
„Мисля, че ще можем да разрешим по-сложни проблеми от всякога”, каза Сундар Пичай по време на форума DealBook Summit, организиран от Ню Йорк Таймс. „Ще се изненадате колко иновации ще променят Google търсенето от това, което е днес”, допълни той, цитиран от The Verge.
|
Software: Google напълно ще обедини Chrome OS и Android
Google работи усилено по сливането на операционните системи Android и Chrome OS, използвани съответно в мобилни устройства и хромбуци, според източници от компанията, на които се позовава публикация в Android Authority.
Служител на Google твърди, че компанията планира напълно да пренесе Chrome OS към Android. Още през юни интернет гигантът обяви, че Chrome OS ще започне да използва части от Android, но сега става ясно, че сливането ще стигне дори по-далеч.
|
Internet: Технология на Google маркира текстове, генерирани от AI
Google внедрява технология за маркиране и разпознаване на текстове, създадени от генеративни AI модели. Инструментът, наречен SynthID Text, няма да повлияе на качеството и скоростта на генериране на съдържание и ще бъде достъпен напълно безплатно за разработчици и компании.
SynthID Text работи по следния начин. Когато генерира текст, моделът прогнозира кой е следващият “токен” (символ или дума) въз основа на вероятността за появяване на всеки токен и добавя допълнителна информация към разпределението на тези вероятности чрез модулиране на коригираните знаци. В крайна сметка те образуват воден знак, който помага да се определи дали текстът е създаден от AI.
|
Hardware: AI технология на Google проектира успешно чипове
Google разработи и вече използва успешно авангарден метод AlphaChip, който обучава изкуствен интелект да проектира чипове. Технологията има потенциал да ускори значително дизайна на полупроводниците, както и да подобри чиповете по отношение на производителност, площ и енергийна ефективност.
Интернет гигантът вече използва AlphaChip метода при проектиране на AI ускорителите TPU (Tensor Processing Unit), а други компании за чипове, включително тайванската MediaTek, също прилагат технологията в своите разработки, отбелязва Tom’s Hardware.
|
Internet: Gmail става по-интелигентен с AI функциите на Gemini
Популярната електронна поща Gmail вече има вграден изкуствен интелект, който ще помага на потребителите при търсенето в писмата и като цяло ще улесни значителното имейл обработката и кореспонденцията.
Google променя начина, по който търсим информация в Gmail. Вместо да търсят писма ръчно, потребителите ще могат да задават въпроси на чатбота Gemini, който ще анализира цялата поща и ще предостави необходимите данни. Новата функция, наречена Gmail Q&A, засега ще бъде достъпна на устройства с Android, съобщи TechCrunch.
|
Internet: Google добави гласов чат на живо в AI помощника Gemini
На презентация за новите смартфони Pixel 9 интернет гигантът Google обяви режим за гласов чат в реално време на своя AI чатбот Gemini. Иновативният „Gemini Live” е много подобен на функцията за гласов чат на ChatGPT, като предлага множество гласови опции за избор и възможност за провеждане на разговори по естествен начин, включително прекъсване на отговорите на AI по всяко време.
Комуникацията с Gemini Live може да се осъществи в свободна форма, което позволява на потребителите да прекъсват отговорите по средата на изречението, да поставят разговора на пауза, без да натискат никакви бутони, и да го възобновяват по-късно, поясни The Verge. Функцията работи и във фонов режим, и когато екранът на смартфона е заключен.
|
Software: Chrome интегрира AI функциите на Gemini
Google обяви значителна актуализация на десктоп версията на браузъра Chrome чрез интегриране на изкуствения интелект Gemini в търсенето и Google Lens. Сега взаимодействието с информацията и обработката на изображения ще станат по-лесни и в същото време по-ефективни. Потребителите ще имат достъп до нова хронология на търсенията и подобрен инструмент Lens.
„С AI функциите Chrome улеснява бързото изпълнение на задачи и намирането на информацията, от която се нуждаете. Нашата цел е да направим изживяването ви при сърфиране още по-полезно с помощта на изкуствения интелект”, казват от Google в блог публикация.
|
Internet: Google отвори достъпа до AI модела Gemini 1.5 Flash
Новият генеративния AI модел Gemini 1.5 Flash на Google вече е отворен за безплатен достъп на повече от 40 езика и в над 230 държави и територии по света, съобщи разработчикът.
Google обяви “цялостно подобрение на качеството и намалена латентност, с особено забележими подобрения в разсъжденията и разбирането на изображението” с пускането на бързия и лек AI модел Gemini 1.5 Flash.
|
Internet: Google Translate удвои броя на поддържаните езици
Google добавя поддръжка за 110 нови езика към своята изключително популярна услуга Google Translate, съобщи компанията в блог публикация. Преди това онлайн преводачът поддържаше 133 езика, така че с разширението, което според компанията е най-голямото досега, бележи значителен скок.
Езиковият модел на PaLM 2 AI на Google помогна на Translate да научи тези нови езици. Технологията е особено добра при изучаването на езици, свързани един с друг, например „близки до хинди, като авадхи и марвади, и френски креолски като сейшелски креолски и мавритански креолски”, казва Исак Касуел от Google.
|
|